Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju 2021

PETAK, 23. JUL

VESLANJE

Jovana Arsić (skif singl), kvalifikacije – prošla u četvrtfinale

SUBOTA, 24. JUL

STRELJAŠTVO

Andrea Arsović (vazdušna puška, 10m), kvalifikacije, 29. mesto

Sanja Vukašinović (vazdušna puška, 10m), kvalifikacije, 44. mesto

Damir Mikec (pištolj, 10m), SREBRNA MEDALJA

STONI TENIS

Žolt Peto – Jonis Panajotis 6:11, 8:11, 8:11, 8:11

Dimitrije Levajac – Kiril Skačkov 4:11, 13:11, 11:6, 7:11, 5:11, 8:11

VESLANJE

Miloš Vasić i Martin Mačković, prošli u polufinale

TENIS, 1. KOLO

Novak Đoković – Hugo Delijen 6:2, 6:2

Miomir Kecmanović – Kamil Majrčak 6:4, 6:2

Nina Stojanović – Nao Hibino 6:3, 6:3

Nina Stojanović/Aleksandra Krunić – Jang/Su (dubl), 1. kolo – 6:4, 4:6, 16:18

PLIVANJE

Anja Crevar (400m mešovito), 10. u kvalifikacijama

Čaba Silađi (100m prsno), 26. u kvalifikacijama

TEKVONDO

Tijana Bogdanović – Adrijana Serezo Iglesijas 4:12

Tijana Bogdanović – Miju Jamada 20:6, BRONZANA MEDALJA

DŽUDO

Milica Nikolić – Širin Bukli (do 48kg), prošla u drugu rundu

Milica Nikolić – Darija Bilodid, izgubila

BASKET 3×3

Srbija – Kina 22:13

Srbija – Holandija 16:15

NEDELJA, 25. JUL

VESLANJE

Jovana Arsić (singl skul), četvrto mesto u četvrtfinalu

BOKS

Nina Radovanović – Mendi Bužol (48-51kg), 5:0

BASKET 3×3

Srbija – Poljska 15:12

Srbija – Belgija 21:14

TENIS, 1. kolo

Ivana Jorović – Alison Van Ujtvank 3:6, 2:6

ODBOJKAŠICE, 1. kolo

Srbija – Dominikana 25:18, 25:12, 25:20

VATERPOLO, 1. kolo

Srbija – Španija 12:13

STRELJAŠTVO

Zorana Arunović (10m pištolj), 17. pozicija

Jasmina Milovanović (10m pištolj), 33. pozicija

Milenko Sebić (10m puška), kvalifikacije, 31. mesto

Milutin Stefanović (10m puška), kvalifikacije, 38. mesto

PLIVANJE

Velimir Stjepanović (200m slobodno), kvalifikacije, prošao u polufinale

Muška štafeta (4x100m slobodno), kvalifikacije, 10. mesto

PONEDELJAK, 26. JUL

PLIVANJE

Velimir Stjepanović (200m slobodno) osmo mesto, 1:47.62, bez plasmana u finale

Anja Crevar (200m mešovito), 26. u kvalifikacijama

TENIS, 2. kolo

Novak Đoković – Jan-Lenard Štruf 6:4, 6:3

Nina Stojanović – Marija Sakari 1:6, 2:6

KOŠARKAŠICE. 1. kolo

Srbija – Kanada 72:68

DŽUDO

Marica Perišić (do 57kg), izgubila u borbi za četvrtfinale od Timne Nelson Levi

BASKET 3×3

Srbija – Japan 21:11

Srbija – Letonija 22:16

UTORAK, 27. JUL

STRELJAŠTVO

Arunović/Mikec (10m pištolj miks), 4. mesto

Arsović/Sebić (10m puška miks), 16. mesto

Vukašinović/Stefanović (10m puška miks), 29. mesto

DŽUDO

Anja Obradović – Jul Fransen (do 63kg), prva runda, 0-10

TENIS, 2. kolo

Igo Umber – Miomir Kecmanović 4:6, 7:6, 7:5

TEKVONDO, (do 67kg)

Milica Mandić – Fejt Ogalo 13:0

Milica Mandić – Aleksandra Kovalčik 11:4, prošla u polufinale

Milica Mandić – Altea Loran 7:5, prošla u finale

Milica Mandić – Dabin Li 10:7, ZLATNA MEDALJA

VATERPOLO, 2. kolo

Srbija – Kazahstan 19:5

ODBOJKAŠICE, 2. kolo

Srbija – Japan 25:23, 25:16, 26:24

BASKET 3×3, poslednje kolo

Srbija – Rusija 21:10

PLIVANJE

Andrej Barna (100m slobodno), 13. u kvalifikacijama, prošao u polufinale

Vuk Čelić (800m slobodno), bez finala

SREDA, 28. JUL

PLIVANJE

Andrej Barna (100m slobodno) – u polufinalu

VESLANJE

Miloš Vasić i Martin Mačković – plasman u polufinale

TENIS, 3. kolo

Đoković – Fokina 6:3, 6:1, prošao u četvrtfinale

Miks dubl, četvrtfinale

Đoković/Stojanović – Melo/Stefani 6:3, 6:4

DŽUDO

Nemanja Majdov (do 90kg) – ispao u prvoj rundi

BASKET 3×3

Srbija – Rusija 10:21

Za 3. mesto

Srbija – Belgija 21:10 – BRONZANA MEDALJA

ČETVRTAK, 29. JUL

STRELJAŠTVO

Zorana Arunović (25m pištolj), 1. mesto, plasman u polufinale

Jasmina Milovanović (25m pištolj), 33. mesto

VESLANJE

Miloš Vasić i Martin Mačković, 5. mesto u finalu

Jovana Arsić, skul, 2. mesto, plasman u C finale

DŽUDO

Aleksandar Kukolj (do 100kg), poraz u drugom kolu

BOKS

Nina Radovanović – Ornela Havjarimana (48-51kg), 5:0, plasman u četvrtfinale

ODBOJKAŠICE, 3. kolo

Srbija – Kenija 3:0 (25:21, 25:11, 25:20)

TENIS, četvrtfinale

Đoković – Nišikori 6:2, 6:0

Miks dubl, četvrtfinale

Đoković/Stojanović – Kravic/Zigmund 6:1, 6:2

KOŠARKAŠICE, 2. kolo

Srbija – Španija 70:85

VATERPOLO, 3. kolo

Srbija – Australija 14:8

PETAK, 30. JUL

TENIS

Novak Đoković – Aleksandar Zverev 6:1, 3:6, 6:1

Karacev/Vesnina – Đoković/Stojanović 7:6, 7:5

STRELJAŠTVO

Zorana Arunović (25m pištolj), brza paljba – bez finala

PLIVANJE

Andrej Barna (50m slobodno), bez polufinala

SUBOTA, 31. JUL

ATLETIKA

Dragana Tomašević (disk), bez finala

STRELJAŠTVO

Andrea Arsović (50m trostav), 8. u finalu

Sanja Vukašinović (50m trostav), bez finala

TENIS, za 3. mesto

Karenjo-Busta – Novak Đoković 6:4, 6:7(6), 6:3

Miks dubl, za 3. mesto

Đoković/Stojanović – Barti/Pirs, predaja Srbije

VATERPOLO

Srbija – Hrvatska 12:14

ODBOJKAŠICE

Srbija – Brazil 1:3

NEDELJA, 1. AVGUST

ATLETIKA

Ivana Španović (skok udalj), plasman u finale

BOKS, četvrtfinale (48-51kg)

Nina Radovanović – Ksao-Ven Huang 0:5

STONI TENIS

Srbija (Jevtović/Levajac/Peto) – Brazil 2:3

Žolt Pete/Marko Jevtović – Vitor Iši/ Gustavo Cuboi 11:7, 11:9, 8:11, 11:8

Hugo Kalderano – Dimitrije Levajac 11:8, 11:13, 11:5, 10:12, 11:5

Marko Jevtović – Gustavo Cuboi 11:8, 11:8, 8:11, 6:11, 15:13

Hugo Kalderano – Pete Žolt 11:9, 11:4, 9:11, 9:11, 11:8

Vitor Iši – Dimitrije Levajac 11:6 11:6, 14:12

KOŠARKAŠICE, 3. kolo

Srbija – Južna Koreja 65:61

PONEDELJAK, 2. AVGUST

KAJAK

Milica Novaković (K1 200m), 41,340 – prošla u polufinale

Bojan Zdelar (K1 1.000m), 3:45,074 – prošao u polufinale

STRELJAŠTVO

Milenko Sebić (50m puška trostav), prošao u finale

Milenko Sebić (50m puška trostav) – BRONZANA MEDALJA

Milutin Stefanović (50m puška trostav), 23. u kvalifikacijama

ODBOJKAŠICE

Srbija – Južna Koreja 3-0 (25:18, 25:17, 25:15)

VATERPOLO

Srbija – Crna Gora 14:6

RVANJE

Mihail Kadžaja (grčko-rimski do 97kg), poraz u osmini finala

UTORAK, 3. AVGUST

ATLETIKA

Marija Vučenović (koplje) – 9. u kvalifikacionoj grupi

Ivana Španović (skok udalj) – 4. mesto

Armin Sinančević (kugla), 10. u kvalifikacijama, prošao u finale

Asmir Kolašinac (kugla), ispao u kvalifikacijama

KAJAK

Milica Novaković (K1 200m) – 4. u B finalu

Bojan Zdelar (K1 1.000m) – poslednji u B finalu

RVANJE

Mate Nemeš – Frank Štabler (grčko-rimski do 67kg), osmina finala – izgubio

Zurab Datunašvili – Zan Belenijuk (grčko-rimski do 87kg), osmina finala – poraz, ide u repasaž

SREDA, 4. AVGUST

KAJAK

Bojan Zdelar (K1 200m), bez četvrtfinala

Strahinja Stefanović (K1 200m), prošao u polufinale

Milica Novaković (K1 500m), prošla u polufinale

KOŠARKAŠICE, četvrtfinale

Srbija – Kina 77:70, prošle u polufinale

RVANJE

Zurab Datunašvili – Bašir Sid Azar 5:1 (repasaž), prošao u borbu za bronzu (grčko-rimski do 87kg)

Zurab Datunašvili – Ivan Huklek 6:1, BRONZANA MEDALJA

Stevan Andrija Micić – Juki Takahaši 0:7, osmina finala (slobodno do 57kg)

ODBOJKAŠICE

Srbija – Italija 3:0 (25:21, 25:14, 25:21), prošle u polufinale i igraju protiv SAD

VATERPOLO

Srbija – Italija 10:6,

ČETVRTAK, 5. AVGUST

KAJAK

Strahinja Stefanović (K1 200m) – 11. mesto

Milica Novaković (K1 500m) – 12. mesto

ATLETIKA

Armin Sinančević (kugla), finale – 7. mesto

PETAK, 6. AVGUST

KARATE, (do 61kg), kreće od 05.28

Jovana Preković – Btisam Sadini 3:1; Jovana Preković – Aleksandra Risko Grande 1:0; Jovana Preković – Anita Serogina 6:4; Jovana Preković – Đijana Lotfi 1:1, senšu za pobedu

Polufinale: Jovana Preković – Merve Čoban 2:0, prošla u finale

Finale: Jovana Preković – Jin Ksiaojan, ZLATNA MEDALJA

ODBOJKAŠICE, polufinale

Srbija – Italija 0:3

KOŠARKAŠICE, polufinale

Srbija – SAD 59:79

VATERPOLO, polufinale

Srbija – Španija 10:9

SUBOTA, 7. AVGUST

KOŠARKAŠICE, za 3. mesto

Srbija – Francuska 76:91

NEDELJA, 8. AVGUST

ODBOJKAŠICE, za 3. mesto

Srbija – Koreja 3:0 (25:18, 25:15, 25:15), BRONZANA MEDALJA

VATERPOLO, finale

Srbija – Grčka 13:10 – ZLATNA MEDALJA

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *