Gradonačelnici Beograda

Kneževina Srbija (1815-1882)

  • Ilija Čarapić (7.5. 1839 – 27.5. 1840-)
  • Miloš Bogićević (28.5. 1840 – 24.9. 1840.)
  • Mladen Žujović (25.9. 1840 – kraj 1841)
  • Stojan Delimirković (1855)
  • Marko Stojković (1861 – 1862)
  • Jovan Smiljanić (1865 – 1866)
  • Gligorije Jovanović (1866)
  • Mihailo Terzibašić (6.9. 1866 – 14.9. 1867.)
  • Jovan Nikolić-Čokojić (14.9. 1867 – 1868.)
  • Vasilije Ivanović (1868)
  • Gligorije Jovanović (1868)
  • Aćim Čumić (1869)
  • Arsa Lukić (27.12. 1869 – april 1871)
  • Aleksa Đurić (10.6. 1871 – 31.12.1872)
  • Dimitrije Popović (30.3. 1872 – August 1878)
  • Aleksa Stevanović (august 1878 – oktobar 1879)
  • Živko Karabiberović (oktobar 1879 – 6.3. 1882)

Kraljevina Srbija (1882-1918)

  • Živko Karabiberović (6.3. 1882 – 1.8. 1884.)
  • Vladan Đorđević (1.8. 1884 – 10.8. 1885.)
  • Mihailo Bogićević (4.4. 1886 – 4.2. 1887.)
  • Svetomir Nikolajević (7.3. 1887 – 1.9. 1887.)
  • Živko Karabiberović (1.9. 1887 – 30.12. 1889.)
  • Nikola Pašić (30.12. 1889 – 14.1. 1891.)
  • Milovan Marinković (26.5. 1891 – 22.11. 1892.)
  • Petar Tatić (23.11. 1892 – 2.4. 1893.)
  • Milovan Marinković (6.4. 1893 – 12.5. 1894.)
  • Mihailo Bogićević (14.5. 1894 – 8.11. 1896.)
  • Nikola Stevanović (5.12. 1896 – 31.12. 1896.)
  • Nikola Pašić (10.1. 1897 – 13.11. 1897.)
  • Nikola Stevanović (13.11. 1897 – 14.11. 1899.)
  • Antonije Pantović (20.11. 1899 – 13.4. 1901.)
  • Milovan Marinković (28.5. 1901 – 6.11. 1902.)
  • Nikola Stamenković (28.3. 1903 – 11.8. 1903.)
  • Kosta Glavinić (20.8. 1903 – 20.11. 1907.)
  • Velisav Vulović (1.1. 1908 – 10.10. 1909.)
  • Kosta Glavinić (11.4. 1910 – 21.9. 1910.)
  • Ljubomir Davidović (24.10. 1910 – 19.1. 1914.)
  • Đorđe Nestorović (1.2. 1914.)

Kraljevina Srba, Hrvata i Slovenaca (1918-1929)

  • Mihailo Marjanović v.d (početak 1919 – novembar 1919.)
  • Kosta Jovanović (9.11. 1919 – 25.8. 1920.)
  • Filip Filipović (25.8. 1920.)
  • Đoka Kara-Jovanović (2.9. 1920 – 3.3. 1921.)
  • Dobra Mitrović (9.3. 1921 – 12.3. 1923.)
  • Bora Pajević v.d (12.03.1923 – 22.08.1923.)
  • Mihailo Marjanović (22.8. 1923 – 6.1. 1925.)
  • Kosta Kumanudi (22.8. 1926 – 18.2. 1929.)
  • Miloš Savčić (14.2. 1929 – 3.10. 1929.)

Kraljevina Jugoslavija (1929-1941)

  • Miloš Savčić (3.10. 1929 – 23.5. 1930.)
  • Milan Nešić (23.5. 1930 – 12.5. 1932.)
  • Milutin Petrović (12.5. 1932 – 5.1. 1935.)
  • Vlada Ilić (05.1. 1935 – 13.9. 1939.)
  • Vojin Đuričić (13.9. 1939 – 20.6. 1940.)
  • Jevrem Tomić (20.6. 1940 – 12.4. 1941.)

Srbija pod Silama Osovine (1941 – 1944)

  • Ivan Milićević (12.4. 1941 – 19.6. 1941.)
  • Milosav Stojadinović (19.6. 1941 – 11.9. 1941.)
  • Dragi Jovanović (11.9. 1941 – 3.10. 1944.)

Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija (1945-1991)

  • Mihajlo Ratković (1944 – 1947)
  • Ninko Petrović (1947 – 1951)
  • Đurica Jojkić (1951 – 1954)
  • Miloš Minić (1955 – 1957)
  • Đurica Jojkić (1957 – 1961)
  • Milijan Neoričić (1961 – 1964)
  • Branko Pešić (1964 – 1974)
  • Živorad Kovačević (1974 – 1982)
  • Bogdan Bogdanović (1982 – 1986)
  • Aleksandar Bakočević (1986 – 1990)
  • Milorad Unković (1990 – 1991)

Savezna Republika Jugoslavija (1992-2003)

  • Milorad Unković (1991 – 1993)
  • Slobodanka Gruden (1993 – 1994)
  • Nebojša Čović (1994 – 1997)
  • Zoran Đinđić (21.2. 1997 – 30.9. 1997)
  • Vojislav Mihailović (22.1. 1999 – 5.10. 2000)
  • Milan St. Protić (5.10. 2000 – 20.3. 2001)
  • Radmila Hrustanović (1.6. 2001 – 7.3. 2003)

Državna Zajednica Srbije i Crne Gore (2003-2006)

  • Radmila Hrustanović (7.3. 2003 – 3.10. 2004)
  • Nenad Bogdanović (3.10. 2004 – 5.6. 2006)

Republika Srbija

  • Nenad Bogdanović (5.6. 2006 – 27.9. 2007.)
  • Zoran Alimpić (27.9. 2007 – 21.7. 2008.) (vršilac dužnosti)
  • Branislav Belić (21.7. 2008 – 19.8. 2008.) (vršilac dužnosti)
  • Dragan Đilas (19.8. 2008 – 18.11. 2013.)
  • Siniša Mali (18.11. 2013 – 24.4. 2014.) (vršilac dužnosti)
  • Siniša Mali (24.4 2014 – 7.05.2018)
  • Zoran Radojičić( 7.05.2018 – )