Dobitnici Nagrade grada Beograda za 2010. godinu

Dobitnici Nagrade grada Beograda za 2010. godinu:

Za književnost i prevodno stvaralaštvo
VESELIN MARKOVIĆ, za knjigu „Mi različiti” u izdanju „Stubova kulture” iz Beograda

Za pozorišno stvaralaštvo
BORIS KOMNENIĆ, za ulogu Dezmonda Mortona u predstavi Narodnog pozorišta „Državni službenici” Ronalda Harvuda u režiji Đurđe Tešić

Za film i radio-televizijsko stvaralaštvo
Autorski tim – NIKOLA LEŽAIĆ, scenarista-reditelj i MILOŠ JAĆIMOVIĆ, direktor fotografije, za dugometražni igrani film „Tilva Roš”

Za likovno i primenjeno stvaralaštvo, vizuelne i proširene medije
NIKOLA KOKA JANKOVIĆ, za retrospektivnu izložbu „Skulpture i crteži” održanu u Galeriji Srpske akademije nauka i umetnosti

Za muziku i muzičko-scensko stvaralaštvo
ANETA ILIĆ, za izuzetan umetnički angažman tokom 2010. godine

Za društvene i humanističke nauke
DRAGOLJUB MIĆUNOVIĆ, za delo „Istorija društvenih teorija” tom 1 i tom 2

Za prirodne i tehničke nauke
VLADIMIR DRAGOVIĆ i MILENA RADNOVIĆ, za delo „Bilijari, kvadrike i višedimenzionalni Ponseleovi porizmi”

Za pronalazaštvo
Nagrada nije dodeljena

Za medicinu
Prof. dr NADA POPOVIĆ, za delo „Anestezija u traumi”

Za arhitekturu i urbanizam
Prof. SLOBODAN-MIĆA RAJOVIĆ, dipl. inž. arh., prof. dr ZORAN NIKEZIĆ, dipl. inž. arh. i prof. VASILIJE MILUNOVIĆ, dipl. inž. arh., za poslovno-stambeni objekat „B2” na Terazijskoj terasi u Beogradu

Za poljoprivredu
BOŽIĆ DEJAN

Za novinarstvo
BRANKICA STANKOVIĆ, za istraživački i autorski rad na emisiji „Insajder” emitovanoj na TV B92

Za obrazovanje
NADA TRIFKOVIĆ, profesor filozofije i sociologije, direktor Medicinske škole Beograd, za obezbeđivanje i štampanje literature na Brajevom pismu i svečano puštanje u rad 2010. godine informatičkog kabineta za slepe i slabovide učenike koji se sastoji od računara sa zvučnim An – riderima i Brajevim štampačem

Za sport
ZORANA ARUNOVIĆ, osvajač zlatnih i srebrnih medalja u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji u kategoriji vazdušnog oružja i malokalibarskog oružja na Svetskom prvenstvu u Minhenu 2010. godine i Evropskom prvenstvu u Merakeru 2010. godine

Za herojsko delo
RENATO GRBIĆ, ribar i ugostitelj iz Beograda

Za dugogodišnji rad i trajan doprinos razvoju grada Beograda
Autorski tim – SLOBODANKA ALEKSIĆ I BRANISLAV MILIĆEVIĆ, za osnivanje Pozorišta „Puž” i 30-godišnji stvaralački rad u Pozorištu

Za izuzetan doprinos u relizaciji događaja od značaja za grad Beograd
UMETNIČKO-PRODUKCIJSKA GRUPA „NOĆ MUZEJA”, u sastavu: ANA JOVANOVIĆ i MLADEN PETROVIĆ (osnivači), IVAN STANIĆ (glavni koordinator), IVANA KOČIĆ (asistent koordinatora), IVANA TODOROVIĆ (glavni organizator), IVANA LATINČIĆ i NIKOLA JANKOVIĆ (organizatori), TANJA BOGDANOV (odnosi sa javnošću), BOJANA DIMITROSKI (vizuelni identitet), OGNJEN ZDRAVKOVIĆ (dizajn), BORN-MILOŠ JANKOVIĆ i MLADEN PLAŠIĆ (web dizajn), za realizaciju manifestacije „Noć muzeja” 15. maja 2010. godine

Nagrada grada Beograda za stvaralaštvo mladih

U oblasti nauke
Tim Strawberry energy – MILOŠ MILISAVLJEVIĆ, TAMARA TURŠIJAN, BOJAN VASILJEVIĆ, MIROSLAV RIBARIĆ, MIHAILO VASIĆ, STRAHINJA JANKOVIĆ, UROŠ ULJAREVIĆ I BOJANA BORKOVIĆ, za projekat – Javni solarni punjač – Strawberry tree, postavljen u Obrenovcu 14. oktobra 2010. godine

U oblasti umetnosti
VLADIMIR TRMČIĆ, student prve godine doktorskih akademskih studija na studijskom programu za Kompoziciju na Fakultetu muzičke umetnosti, za kompoziciju za simfonijski orkestar „Zeleno sunce Janusa”

Nagrada grada Beograda „Svetislav Stojanović”

Pojedinac
ZORAN ĐORĐEVIĆ, vatrogasac u Vatrogasno spasilačkoj jedinici Zvezdara, u sastavu Vatrogasne brigade Beograd

Vatrogasna jedinica
VATROGASNO SPASILAČKA JEDINICA KOŠUTNJAK, u sastavu Vatrogasne brigade Beograd

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *