• 5. januar – Područja Stare planine i planina Kučaj-Beljanice proglašeni nacionalnim parkovima.
  • 6. januar – Održan skup podrške Novaku Đokoviću ispred skupštine Srbije zbog odbijanja vize i zadržavanja na aerodromu u Australiji.
  • 6. januar – Novak Đoković nakon zadržavanja na aerodromu premešten u smeštaj za migrante u Melburnu.
  • 7. januar – Svešteniku SPC nije dozvoljeno da poseti NOvaka Đokovića u hotelu za migrante na Božić.

JUN

JUL

AVGUST

• 20. avgust – Glumac Slavko Štimac dobitnik nagrade „Pavle Vuisić“.
  • 20. avgust – Košarkaška reprezentacija Srbije osvojila DBB Super kup u Hamburgu.
  • 20. avgust – Atletičarka Adrijana Vilagoš osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Minhenu u disciplini bacanja koplja.
  • 21. avgust – Srpska atletičarka Angelina Topić, osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Minhenu, u disciplini skok uvis.
  • 21. avgust – Crnogorska atletičarka Marija Vuković, osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Minhenu, u disciplini skok uvis.

SEPTEMBAR

• 1. septembar – Otvoren sajam vina Otvorenog Balkana u Beogradu
  • 8. septembar – Atletičarka u disciplini skok u dalj Ivana Vuleta osvojila DIjamantsku ligu
  • 11. septembar – U Beogradu otvoreno Svetsko prvenstvo u rvanju
  • 11. septembar – Srpski reprezentativac u rvanju grčko-rimskim stilom Zurab Datunašvili osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 87 kilograma na Svetskom prvenstvu u Beogradu
  • 11. septembar – Reprezentacija Srbije u basketu 3×3, osvojila je Evropsko prvenstvo u Gracu

OKTOBAR

• 02. oktobar – Teniser Novak Đoković osvojio je ATP turnir u Tel Avivu.Prva titula u Tel Avivu, a 89. u karijeri.